DOLAR: 2.90 TL
EURO: 3.29 TL

Açıköğretim Dersleri

1 yıl önce
318 kez görüntülendi

Açıköğretim Dersleri

Açıköğretim Dersleri

 

açıköğretim

 

Açıköğretim derslerinin ders notları yine dersnotlari.gen.tr.den.

 

Eğitim sistemimizin olmazsa olmazı, çoğu derdimizin çözüm yolu açıköğretim. Ülkemizde giderek artan öğrenci sayısı, bazen kıt imkânlar, bazen sağlık sorunları veya ailevi sorunlardan dolayı örgün öğretime katılamayan ama öğrenmek isteyen öğrencilerin tercih yeri, bir nevi kurtuluş yolu, reçetesidir açıköğretim. Örgün öğretime alternatif yol, son yıllarda öğrenci sayısında büyük artış yaşanan ve bu anlamda birçok okulu bünyesine katacak kadar öğrenci sayısı ile, hem ilköğretim hem de lise düzeyleri olan sistem açıköğretim.

 

Geçmişten günümüze sürekli değişen dünyanın değişim rüzgârlarına ayak uydurmak isteyen ve bu anlamda kendisini yetiştirip dünyanın zorlu mücadelesinde bende varım diyenlerin, bazı zorlukları göze alarak baş koyduğu yol açıköğretim. Yada örgün öğretimin havasına, suyuna alışamayan yada bir şekilde buradan yolunu değiştiren öğrencilerin yoludur açıköğretim. Evde, yolda, büroda, işyerinde, bebek bakarken, yemek yaparken ve dizi izlerken bir taraftan öğrenci olunan mektep açıköğretim.

 

Nice umutları olan ve umutları peşinden dur durak bilmez bir heyecanla yol alanların, sadece okul sıralarında değil, Türkiye’nin her yerinde ve her zaman eğitim sloganıyla hareket edenlerin birleştiği yön açıköğretim. Ne aç kalırım ne de eğitimimi bırakırım, ne işimden ne aşımdan ne de açıköğretimden vazgeçemeyenlerin tercihi. Kaybolsun dünyanın tüm yıldızları ama benim eğitim yıldızım sürekli parlasın ve ben bu yıldızın yol göstericiliği ile zaten yolumu bulurum diyenlerin heyecanla takip ettiği yol açıköğretim.

 

Ne seneler geçti üzerinden ve ben hayal ettiğim eğitim kariyerimden vazgeçmedim, inadına okuyacağım, büyük adam olacağım, çocukta yaparım kariyerde diyen bayanların yegâne yolu açıköğretim. Baba illa çalışacaksın diyor çünkü hastayım eve birinin bakması gerekir, bir yandan askerlik diğer yandan boğaz derdi diyen erkeklerin yegâne yolu açıköğretim. İşini beğenmeyen, alanında yükselmek isteyen ve bende üniversite mezunu olacağım diyenlerin ve kendini yükselmek yolunda istekli görenlerin yegâne yolu açıköğretim.

 

Sıralıyoruz nice kelimeleri ardı ardına, biri birini kovalıyor harfler ve takılıp düşüyor bazıları bataklıklar çamuruna. Ama pes etmiyorlar, düştükleri yerden tekrar doğruluyorlar ve cümle oluşturmak için uygun harfin peşine düşüyorlar. Biliyorlar ki duyguların eşsiz anlatışı bunların mücadelesine bağlıdır. O halde bir harf bir görev üstlendiğine göre, bir insanın tükettiği cümlelerle kaç görevliyi katlettiğini düşünmeli ve harflerini buna göre cümleleştirip sunmalıdır. Bizlerde açıköğretim için bazı düşüncelerimizi sarf ettik, umarız ki harflerin katili olmamışızdır.

 

Dersnotlari.gen.tr olarak açıköğretim derslerinin tüm ders notlarını sitemizde bulabilirsiniz. Daha iyisi olmak için sürekli çalışıyoruz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık