DOLAR: 2.70 TL
EURO: 3.01 TL

İlköğretim 8. Sınıf Türkçe Ders Notları

1 yıl önce
326 kez görüntülendi

İlköğretim 8. Sınıf Türkçe Ders Notları

İlköğretim 8. Sınıf Türkçe Ders Notları

 

 

İlköğretim 8.sınıf Türkçe ders notları; Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam,  Paragrafta Anlam,  Fiilimsiler,  Fiil Çatısı,  Cümlenin Ögeleri,  Cümle Bilgisi,  Anlatım Bozukluğu, Yazım Kuralları, Deyim Ve Atasözleri,  Şiir Bilgisi gibi konu başlıklarından oluşmaktadır. Bu konular adı altında verilen derslerin hem teorik, hem de pratik olarak fayda verdiğini söyleyebiliriz. Görsel olarak verilen bilgilerin kalıcılığının sağlanılabilmesi için, bireyin hafızasının açık olması, ilginin artması, ihtiyaç duyulması gerektiği gibi ders çalışma kaynağının da iyi olması gerekmektedir. İyi bir eğitimin temelleri verilirken kişinin yaşı, ihtiyaçları ve çevresel faktörlerin etkisi nasıl göz önüne alınıyorsa, eğitim kaynakları belirlenirken de aynı ehemmiyet gösterilmelidir. Aksi halde zihin ne kadar açık olursa olsun ve birey öğrenmeye ne kadar istekli olsa da kaynak kötülüğünden dolayı, pozitif yerine negatif aktarmalar gerçekleşecek, bilgiler yığılan olmaktan çıkarak, dağılan bilgiye dönüşecektir. Dağılan bilgilerin yukarıda bahsetmiş olduğumuz üzere ne teorikte nede pratikte fayda sağlamayacağı bir gerçektir. Bu nedenledir ki bizler 8.sınıf Türkçe ders notlarını hazırlarken görselliğe önem verdik ve tekrarların istenilen şekilde bireyin kendi elinde olmasına dikkat ettik. Çabaladık, yorulduk ama pes etmedik, biliyoruz ki çalışmanın karşılığında elde edeceğimiz bir teşekkür bile, bizim için çok şey ifade edecektir.

 

Türkçe hayatımızın yegâne parçası olmuştur. Evde, işte, yolda, sokakta, spor yaparken, şarkı söylerken, ekmek yaparken, bisiklet sürerken vs. daha da saymadığımız birçok yerde Türkçeyi kullanıyoruz. Dolayısıyla Türkçeyle ne kadar bütünleştiğimiz ortadadır. Sürekli kullanmış olduğumuz bu dilin hakkını vermek ve kişiler arasındaki diyaloğu açık ve net yapabilmek için dilimizi doğru kullanmalıyız.

 

Türkçe’nin doğru kullanılması iyi bir eğitimle olur. Anadilini iyi kullanabilmek için, iyi bir eğitim almak, büyük çaba göstermek gerekir.. Yarım yamalak dil kuralları, yazım yanlışı hataları, bir avuç dolusu kelime haznesi ve sınırsız derecede anlatım bozuklukları bizeTürkçeyi ne kadar sevdiğimizi göstermektedir sanırım. Bizler, kendi öz kültürümüzde farklı diller biliyor olabiliriz ve bu dili kendi günlük yaşantımızda kullanıyor da olabiliriz. Herkesinde buna saygı göstermesi gerekir çünkü; ülkemiz içerisinde farklı etnik yapıya sahip insanlar yaşamaktadır.Buna karşın ortak dilimizinde el üstünde tutulması görevimiz olmalıdır. Türkçe’yi sınıf, ırk dil, din vs. sınıf farklılıkları gözetmeden kullanmalıyız.

 

İlköğretim 8.sınıf ders notlarının, dersnotları.gen.tr adresinden yayına sunulması büyük emek gerektirmiştir. Bizler bu emeğin karşılığını bir teşekkür ille de alırsak razıyız. 

İlköğretim 8. Sınıf Türkçe Ders Notları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık