DOLAR: 2.88 TL
EURO: 3.13 TL

Tarih Ders Notları

2 yıl önce
431 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Tarih Ders Notları

 

Her milletin tarihi net olarak ne zaman başladığı bilinmiyor olabilir ama her insanın geçmişe dayalı bir tarihi vardır ve bu tarih o insan için çok değerli bilgilerle doludur. Bu anlamda kendi tarihinin özünü iyi kavrayanlar geçmişte yaşanan olayları o zamanın şartları içinde daha iyi değerlendirir ve maziden almış olduğu bilgileri günümüz bilgileri ile yoğurarak gelecekle sağlam bağlantılar kurmaya çalışır.  Ancak ön yargıya sahip ve araştırma kaynakları yanlı olanlar kendi tarihini yanlış öğrendikleri gibi bu yanlış bilgileri kendi gelecekleri olan gençlere de yanlış aktarırlar.

 

www.dersnotlari.gen.tr ekibi olarak tarih ders notları titiz bir inceleme sonucuna binaen gayet başarılı, sistematik bir düzen içerisinde, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanarak www.dersnotlari.gen.tr sitesine aktarılmıştır. Bilgi kirliliğine mahal vermeyecek şekilde sade, aşırı ayrıntılarda boğulmadan hazırlanan tarih ders notları zamanınızı çalmayacak aksine hedefinize kolay ulaştıracağından size zaman kazandıracaktır.

 

www.dersnotlari.gen.tr sitesi olarak tarih ders notları haricinde tüm sınav kategorilerinde özenle hazırladığımız ders notlarını yeri geldiğinde güncelliyor ve sizin için gereksiz bilgilerden arındırıyoruz. Sizler bu anlamda sadece derslerinizi çalışmanın kolaylığını yaşıyorsunuz.

 

Tarih ders notları adı altında gerek ÖSYM gerekse MEB’in ders kapsamı içerisine aldığı birçok konu yer almaktadır. Her iki kurumun kapsamı alanı içerisinde İslamiyet Öncesi Türk Tarihi, İslam Tarihi, İlk İslam Türk Devletleri Ve Beylikleri, Osmanlı Devletinin Kuruluşu Ve Yükselme, Osmanlı Devletinin Duraklama Ve Gerileme, Osmanlı Devletinin Dağılma Dönemi, Osmanlı Kültür Ve Medeniyeti, Avrupa Tarihi, İnkılap Tarihi, Çağdaş Türk Ve Dünya Tarihi vb. konular yer almaktadır. Bu başlıklar adı altında değişen tarzlarda sorular sorulmakta ve bu sorular üzerinde tarih analiz edilmektedir.

 

Sınavlarda tarihi kavramlar, olaylar, mekânlar, kişiler, zaman sık sık geçtiğinden bunları öğrenmenin en iyi yolu ezberlemek değil aksine öğrenmektir. Tarihi anlamak geleceğe ışık tutmaktır, tarihi öğrenmek içinde bol kitap okumak, araştırmalar yapmak, tarihi olayları hafızada canlandırmak, nasıl, ne zaman, nerede gibi soruları sormak ve gerekirse konularla ilgi soru üretmekle olur. Ayrıca ders notlarını çalışırken önemli olan noktaların altını çizmek veya ayrıca kısa notlar almak, zorlandığın yerlerde şifreleme, kodlama yapmak ve her soru tarzının çözüm yöntemini öğrenerek zamandan avantaj sağlamakla olur. Bilgi ağırlıklı sorular olabildiği gibi, okuduğunu anlama, değinilmiş ve değinilmemiştir soru kökleri, öncülü soru örneklerine dikkat edilmelidir.

 

www.dersnotlari.gen.tr sitesi olarak tarih ders notlarını size aktarmanın önemini biliyoruz.

 

 

Unutmayın ders çalışmak sizden ders notlarınız www.dersnotlari.gen.tr den.

 

Tarih Ders Notları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık