DOLAR: 2.88 TL
EURO: 3.13 TL

İş ve Sosyal Güvenlik Ders Notları

2 yıl önce
186 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

İş ve Sosyal Güvenlik Ders Notları

 

 

 

İş ve sosyal güvenlik ders notlarını dersnotlari.gen.tr sitemizde sistematik şekilde doyasıya göreceksiniz. Ancak biz ders notlarının terimsel anlamından ziyade genel anlamıyla ele alıp inceleyeceğiz.

 

 

Ekmek ve su kadar önemlidir güvenlik. Güvenlik kaygısı, korkusu yaşayan insanların ekmek ve su ile yeteri kadar beslenebilmeleri normal değildir. Güvenli olmayan işler ve güven vermeyen insanlar dışında güven duymama duygusu korkuları kat kat artırarak, sinmiş olan korkuların büyümesine neden olabilmektedir. Bir insan hissi olarak kendini güvende hissettiği zaman hangi işte çalışıyorsa çalışsın daha rahat çalışan bir bedenle,  daha yüksek performans gösterecektir. Bazen ufak kıvılcımlar nasıl büyük yangınlar çıkarabiliyorsa ufakta olsa korkular tedirginlikler oluşturabilmektedir. Ayrıca insanda oluşacak olumlu, ufak kıvılcımlar büyük başarıları da beraberinde getirecektir.

 

 

Yukarıda genel olarak güvenlik üzerine cümleler kullanmaya çalıştık. Şimdi asıl mesele olan iş ve sosyal güvenlik konusunu irdelemeye çalışalım. İş ve sosyal güvenlik konuları ile ilgili verilen ders notlarını inceleyip genel bir açıklama getirdiğimizde şunu anlayabiliyoruz ki, insanoğlu yaşamını idame edebilmek için güvenli ortamlarda yasal devlet güvencesine ihtiyaç duymaktadır. Bu güvence her ne kadar çalışan için tam koruma sağlamasa da temel haklar anlamında güvence verebilmektedir.  Çalışma saatleri, çalışma ortamının sağlanması, ağırlığına göre emeklilik yaşının değiştirilmesi, sosyal hakların iyileştirilmesi saydıklarımızdan bazılarıdır. İş ve sosyal güvenlik bütün devletlerin himayesi altında olan milleti için en güncel haliyle çıkarması gerekmektedir.  Devletin güvence altına almadığı çalışanları eğer sendikalarda takip etmezse,  özel iş kurumlarının bu konudaki çalışmaları keyfiyet içerecektir. Keyfiyet içeren çalışmalar ve insan hayatını doğrudan ilgilendiren güvenlik konuları, insana verilmeyen değer, insanlık dramları ortaya çıkaracaktır.

 

 

İş ve sosyal güvenlik ders notları, bizim için çok ehemmiyetli olması münasebetiyle özellikle özenle düzenlendi ve yayına verildi. Alanında deneyimli eğitmenlerden emek verilerek hazırlanan ders notlarını istifadenize sunmak bizim için görev olmuştur. Kaliteli notlar arasından edineceğiniz engin bilgiler hayatınıza yön verecek, iyi çalışmalarda sizde basamak taşı olacaktır.

 

 

Tüm ders notlarında daima destekçiniz olacaktır dersnotlari.gen.tr sitesi.

İş ve Sosyal Güvenlik Ders Notları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık